Bij Team Para Atletiek (TPA) krijgen kinderen en volwassenen met een fysieke handicap of chronische aandoening de kans om hun eigen mogelijkheden te ontdekken én te benutten. Op verschillende locaties in Nederland, namelijk Amsterdam, Utrecht, Den Haag en Twente, kunnen deelnemers trainen en werken aan hun persoonlijke sportieve doelen. Ook Fiene en Carla trainen bij Team Para Atletiek. Zij vertellen wat het sporten bij TPA voor hen betekent.
Fiene (7): sporten met andere kinderen
De 7-jarige Fiene traint met veel plezier bij Team Para Atletiek. Vooral het samen sporten met kinderen die net als zij net even anders zijn, maakt de trainingen voor haar bijzonder. “Ik vind het echt wel leuk, ik vind het Team Para Atletiek leuk omdat er ook andere kinderen zijn die anders zijn. Ook vind ik het leuk dat een trainster ook een korte arm heeft en het leukste onderdeel vind ik verspringen.”
Ook haar ouders, Henri en Ilse, zijn enthousiast over de trainingen en de betrokkenheid van het team: “Het is waanzinnig om te zien hoe deze breedte-sportgroep gedragen wordt door Team Para Atletiek. Elke week wordt alles op alles gezet om een mooie training te geven. Uitdagend voor iedereen op zijn/haar eigen niveau. En verbindend voor zowel kinderen als hun ouders en volwassen sporters.”
Grote betrokkenheid
Dat de betrokkenheid van Team Para Atletiek verder gaat dan de wekelijkse trainingen, merkten Fiene en haar ouders tijdens de Sloterplasloop. “Afgelopen weekend rende Fiene 1,5 kilometer tijdens de Sloterplasloop. En Team Para Atletiek liet toen maar weer even zien wat voor team ze zijn: trainers/atleten Merel en Noëlle kwamen speciaal om Fiene aan te moedigen en zelfs om mee te rennen! De warming-up werd verzorgd door atleet Elvis Afrifa, zodat alle kids vliegend van start konden. Het is hartverwarmend om te zien hoe het team om deze sporters heen staat om hen enthousiast te maken en te houden voor beweging en hen te ondersteunen. Vertrouwen in je lijf en plezier in beweging is zó belangrijk, en het zijn dit soort gebaren die dat mogelijk maken!”
Carla (62): herkenning, beweging én plezier
Ook voor Carla betekent Team Para Atletiek veel meer dan alleen sporten. Carla heeft twee onderbeenprothesen en een armprothese. Ze deed al aan tafeltennis, maar miste het contact met andere sporters met prothesen. Ruim twee jaar geleden besloot ze daarom iets nieuws te proberen. “Tafeltennis vind ik heerlijk om te doen, maar ik ben daar de enige met protheses. Daardoor kan ik niet helemaal mijn energie kwijt en mis ik soms de herkenning en het delen van ervaringen met anderen die hetzelfde meemaken. 2,5 jaar geleden ben ik daarom begonnen met trainen bij TPA. Op een sportbeurs kwam ik het kraampje van TPA tegen. Ik had nog nooit aan atletiek gedaan en kwam eigenlijk uit de danswereld, maar ik dacht: waarom niet? Ik besloot de stap te wagen! Dat is een keuze waar ik nog steeds heel blij mee ben.”
Meer dan alleen sporten
Sinds Carla bij TPA traint, merkt ze niet alleen lichamelijke vooruitgang. Ook het gevoel van herkenning en de contacten met andere sporters zijn voor haar waardevol. “Door de trainingen bij TPA is mijn lichaamshouding flink verbeterd. Ik merk verschil in hoe ik loop en sta, maar ook in hoe bewust ik mijn linkerarmstomp gebruik. Die doet namelijk gewoon mee tijdens de atletiektrainingen. Dat was voor mij echt een cadeautje! Mijn linker bovenarm wordt sterker en voelt steeds meer als een vanzelfsprekend onderdeel van mijn lichaam.”
“Ik was op zoek naar een sport waarbij ik niet de enige zou zijn met protheses, waar ik herkenning kon vinden en mijn energie helemaal kwijt kon. Dat heb ik bij TPA zeker gevonden! Vanaf het begin voelde ik me welkom en kwam ik in een warm bad terecht. Ik voelde me meteen thuis. Ik heb inmiddels al veel fijne en waardevolle tips gekregen. Het is heerlijk om tijdens of na de training met elkaar te praten en ervaringen en verhalen te delen. Je begrijpt elkaar vaak zonder veel woorden en kunt veel van elkaar leren. Voor mij is TPA dan ook veel meer dan alleen sporten. Het is een plek waar ik mezelf kan zijn, waar ik me herken in anderen en waar ik met plezier blijf werken aan mijn kracht en mogelijkheden. En dat voelt ontzettend goed!”
Zelf sporten bij Team Para Atletiek?
De verhalen van Fiene en Carla laten zien dat sporten bij Team Para Atletiek niet alleen draait om bewegen, maar ook om plezier, zelfvertrouwen en het ontmoeten van anderen.
Wilt u meer weten over de trainingen of zelf een keer meetrainen? Bekijk de mogelijkheden op de website van Team Para Atletiek.